Як працювати з ProzorroПродажі

Як працювати з ProzorroПродажі

В Україні білшье ніж 4 роки успішно працює система продажу, в тому числі, державного майна ProzorroПродажі, проте далеко не кожен із нас знає як побудований алгоритм продажу, знайомий з його перевагами та недоліками. Фахівці компанії Укрінвестенергоконсалт завжди раді прийти на допомогу та розібрати детально із середини процес торгів Прозорро.

Перш ніж перейти до більш детального розгляду алгоритмів роботи ProzorroПродажі, варто нагадати, що система ProzorroПродажі отримала широке визнання в усьому світі, зокрема у 2020 році Прозорро.Продажі здобули "срібло" на World Commerce&Conracting Award за створення прозорих ринків завдяки відкритим даним.

Отже здобуткам наших колег з Державного підприємства звичайно можна тільки порадіти. Проте як побудований алгоритм та що такого важливого закладено в принцип роботи Прозорро далі по порядку.

Головний принцип ПрозорроПродажі закладений в самій назві та повністю відповідає своєму реноме. Прозорість проведення аукціону виключає можливість бачити кількість зареєстрованих учасників на певний аукціон від слова взагалі, а також виключає можливість передбачити ставки цих учасників. Тобто всі учасники, таким чином, перебувають в рівних умовах, а перемагає той хто найбільше цього прагне та готовий платити за перемогу найвищу ставку.

Прозорро Продажі працює за принципом розгалуженої мережі маркетплейсів, через які лоти потрапляють в загальну систему шляхом реєстрації на торгах кожного окремого майна (лота) і так самого, для участі в аукціоні кожен окремий учасник вправі та має змогу реєструватися на певний аукціон з будь якого маркетплейса із мережі Прозорро. Тобто, якщо на сьогодні в системі Прозорро зареєстровано 41 майданчик, шанси, що ви перетнетися з конкурентом мінімальні, отже зводиться до нуля витік інформації з приводу кількості учасників на аукціоні та ставки, які ці учасники зробили.

Крім того, завдяки сліпому принципу закритих цінових пропозицій, ціна лоту, згідно статистики, в середньому піднімається у 7-8 разів. Як це працює. В день, що передує аукціону, учасник зобовязаний належним чином зареєструватися на одному із майданчиків, бажано на privatization.ukin.com.ua, потім такий учасник сплачує гарантійний внесок, який дає змогу фахівцям з Укрінвестенергоконсалт оперативно допустити учасника до аукціону, і вже після сплати гарантійного внеску (який по Регламенту повинен зайти на розрахунковий рахунок майданчика до 19.00 в день, що передує аукціону) учасник робить закриту цінову пропозицію, і, увага, той учасник, який зробить найвищу цінову пропозицію в день аукціона здатен утримувати перше місце в торгах, перебиваючи усіх інших учасників лише на 1 грн!

Сам аукціон проходить за англійською моделлю в три етапи на підвищення. Тобто кожен зареєстрований учасник здатний піднімати ціну згідно свого бюджету, проте виграє завжди той, хто зробив закриту цінову пропозицію найвищою, звичайно, якщо йому дозволяє його бюджет. Однак ніхто не застрахований від завищених ставок на аукціоні, але, в разі, якщо учасник заявив надвисоку ставку, але не оплатив її, гарантійний внесок втрачається в повному обсязі і такого учасника організатор аукціону може дискваліфікувати в подальшому.

Отже ми з вами детальніше зупинилися на т.з класичних торгах ПрозорроПродажі, їх іще називають англійською моделлю. Чим англійська модель відрізняється від голландської моделі ми з вами розберемося у наступній статті, або за прямим контаком з фахівцями майданчику Укрінвестенергоконсалт https://privatization.ukin.com.ua, та за телефоном 0688409298, 0501775351.

Навчимо вас вигравати та перемагати!